Tunxi, Çin: Antik Tunxi kasabasında ortaya çıkan antik köye

göz atmak, tam anlamıyla temiz bir nefes aldı! Çin’de sırt çantası zaman zaman deneyebilir. Pekin ve Şangay, yaklaşık 20 milyon insan nüfusu olan büyük, kirli şehirlerdir. Tunxi çok daha küçük ve orada yaşayan 100.000’den az insan var… gerçekten etrafta kimse yokmuş gibi hissetti.

Heng ve Xin’an Rivers’ın kavşağında yer alan, yöntemimizi bir dünya mirası sitesi olan Hongcun tarihi köyüne yapmadan önce bu keyifli kasabayı bulmaya karar verdik. Ne mükemmel bir bütçe planı backpacker hedef! Tunxi’nin eski kasabası kesinlikle çarpıcı. Güzel tasarım ve parke taşlı sokaklara sahip son derece eski bir Çin hissine sahiptir. Sokakların birçoğu hatıralarla kaplı olmasına rağmen, Çin günlük gezisi gezileri birkaç saat boyunca dursa da, yerlilerin günlerini görmek için kargaşadan uzak bir yan geçitlere kaymak için hala idare ettik. Biz fantastik hui mutfağı yedik, sokaklarda dolaştık, ev arka evi için bazı hatıralar aldık ve nehir boyunca yürüdü. Biraz aşağı zaman geçirmek harikaydı.

Tunxi’nin Eski Şehri, Çin’deki birçok harika arka sokaktan biri

Nick, Tunxi, Çin’de bir sokakta yürüyor
Güzel Çin Mimarisi, Tunxi, Çin

Hostelimizin hemen dışında eski şehrin sokakları. Tunxi, Çin
Çin’de 3,5 haftamız boyunca inanmak için çok büyük fırsatlarımız vardı. Bizim 1,5 yıllık gezi (ne yazık ki) bir sona erdi. Hayatlarımızla ne yapmamız gerektiğine inanmaya başlamalıydık. Ne yapmak istediğimizi anladık (seyahat), ancak bu rüyanın tam olarak nasıl sürdürüleceğinden tam olarak emin değildi. Zihinlerimizin yanı sıra düşüncelerle de dönüyordu:

Sadece Kanada’ya gitmeli, büyük bir gelir elde etmeli ve bir seyahat için tasarruf etmeli miyiz? Maliyet tasarruflarımıza daldırmalı ve seyahat etmeye devam etmeli miyiz? Bir misafirhane almalı mıyız, eğer öyle, nerede? Ya da, toplumun yaşımızda yaptığımızı önerdiği şeyi yapmalı mıyız: harika bir kariyer sahibi olmak, bir ev sahibi olmak, evlenmek ve çocuk sahibi olmak… bu neredeyse çekici değil!

Myanmar, Hsipaw’da gönüllü olduktan sonra, ESL öğretmenleri olmayı ciddi şekilde düşünüyorduk. Hostellerden birinde bir “İngilizce eğitmen aradı” reklamı görmüştük ve çağrıda bulunmaya karar verdik. Bir Celta, Tesol ya da herhangi bir şeyde bir üniversite derecemiz olmasa da, reklamı yayınlayan kurum hala bizi son derece düşünüyordu ve bizi işi kullanıyordu. Bu bize özgeçmişlerimizi diğer olası okullara göndermeye başlama motivasyonu sağladı.

Detaylarımızı bir Cumartesi günü ve Pazartesi gününe kadar gönderdik, e -posta kutusu doluydu ve cep telefonu kancadan çalıyordu. Bu sözleşmelerin ayrıntıları tam olarak aradığımız şey olmasa da, sadece Çin’de bir İngiliz mentor görevi almanın ne kadar basit olduğunu gösteriyor.

Çin’de geçirdiğimiz zaman, Kanada’ya geri dönmemiz ve 9-5 işte çalışmamız gerekebilir gibi görünüyordu. Ne yazık ki, Tunxi’de 2 gün sonra, gerçekten bizim hakkında düşünen bir ajandan bir telefon görüşmesi yaptık ve sunduğu sözleşmeyi düşünüyoruz! Çok, son derece şüpheliydik (elbette), ancak çok ihtiyaç duyulan bir özen gösterdikten sonra, yasal bir teklif gibi görünüyordu ve kabul ettik.

Hayatlarımız, Tunxi’de seyahat etmekten ve işe başlamak için bir hafta içinde potansiyel olarak geri dönen evden, bir hafta içinde bir hafta içinde eve gitmenin yanı sıra bir yıl boyunca Çin’e taşınmaya gitti. Yakın geleceğin bizim için ne yaptığını anlamak önemli bir rahatlama oldu. Çin ile seyahat etmek için harcanan zamanı sevmiş olsak da, her zaman bazı endişeler, stresler ve zihnimizin arkasında kalan belirsizlikler vardı. Ama şimdi ikimiz de bir rahatlama nefes alabilir ve geleceğe bakabiliriz. İkimiz de See Home hakkında kendinden geçmiştik, ancak kesinlikle bir yıl daha pahalıya veya Kanada’da çok daha fazla çalışmak için ileriye bakmazdı. Seyahat etmemiz gerekiyor, sevdiğimiz şey bu!

Satılık parlak renkli şemsiyeler. Old Town, Tunxi, Çin
Darip, her zamanki gibi bölgesel kadınlarla fotoğrafını çekti!

Nick bir kutlama birasının tadını çıkarıyor, Tunxi, Çin
Sözleşmeyi imzaladığımız gece, kutlama biraları ve harika bir yemek için dışarı çıktık. Okulun yanı sıra ajanın yanı sıra geri döndüğümüzü düşünürsekPuter/yazıcı/tarayıcı, ne olursa olsun ve göndermek için satın al. Sonunda Hongcun’a gitmedik, ki bu sorun değil, aklımızda büyük fırsatlar vardı. Artı, şimdi Çin’de yaşayacağımız için, oraya herhangi bir zamana gidebiliriz. Tunxi’de 5 ömrü değiştiren gün sonra, sırt çantalarımızı paketledik ve yöntemimizi otobüs durağına yaptık. Şangay’a geri döndüğümüz yöntemimizdeydik.

Bu gönderi gibi mi? İğnele!

Feragatname: Yoldaki Keçiler, Amazon ortağı ve aynı zamanda diğer bazı perakendeciler için bir bağlı kuruluş. Bu, blogumuzdaki bağlantıları tıklatırsanız ve bu perakendecilerden satın alırsanız komisyonlar yaptığımızı gösterir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post