Hydro Majestic, Mavi Dağlar

‘da yüksek çay, yüksek çay güzel olma fikri değil mi? Bir plaka kulesi, her biri küçük lezzetlerle dolu, çay seçeneği, belki de sinsi bir bardak köpüklü… Bakın: Güzel. Ancak Mavi Dağlar, NSW’deki Hydro Majestic’te bu şirin küçük yemeği çok ciddiye alıyorlar. İşte bir deneyim.

Yüksek çay oyununa geç gelince, Hydro Majestic’i ziyaretim ve ilk yüksek çayım için heyecanlandım.

Oturmadan önce bile bir tedavi için olduğumu biliyordum. hepimiz yaptık.

Kuşkusuz, Wintergarden yemek odasındaki yerden tavana pencerelerden nefes kesen panoramın bir etkisi var, ama bu sadece bu değil. Bütün yer sadece önem kazanır.

1900’lerin başında Chicago’da inşa edilen crenelasyonlu duvarlardan ve güzel kubbeli çatıdan daha sonra burada cömert mobilyalara ve resepsiyon salonunda büyük sanat eserlerine gönderilen Hydro Majestic bir güzellik yeridir.

Son zamanlarda çok uzun süre yakın olduktan sonra yenilenen Hydro Majestic’in yeni görünümü ironik bir şekilde bir yolculuk.

Beyaz duvarlar, Art Deco yemek sandalyeleri, armatürler – hatta odanın ortasındaki büyük piyano – geçtiğinden bir zaman anlatıyor. Hidro Majestic’in sömürge zarafeti hak ediyor.

Ve sonra yemek var.

Hydro Majestic’in yüksek çay için üç seçeneği vardır. Geleneksel Wintergarden Yüksek Çay, Asya etkisiyle dolu doğu yüksek çay ve kafiyeli glutensiz yüksek çay.

İlk kez olduğu gibi, Wintergarden High Tea’ye gitmem gerektiğini düşündüm. Seyahat arkadaşımız Carly (diğer adıyla Smaggle) doğu yüksek çay vardı, ortağı Ben ve Bayan Romance mantıklı bir şekilde glutensiz seçeneği seçti.

Biz konuşurken ve muhteşem manzara alırken, soğutulmuş Pol Roger şampanyasını yudumladık ve büyük piyanoda oturan piyanistin müzik becerilerinden keyif aldık. Çok daha iyi olabileceğini düşünmedim.

Ama sonra yemek geldi. Oldukça heyecanlandım: üç seviyeli tabak ve hepsi benim için. Paylaşım gerekmez!

Wintergarden yüksek çay

Menü, gerçek İngiliz tarzında biraz altını çiziyor: “Çay veya kahve seçiminizle parmak sandviçleri, minyon hamur işleri, ev yapımı çörekler, pıhtılaşmış krema ve ev yapımı reçel.”

Zorlu.

Benim zarif kabuksuz sandviç benim kağıt ince dilimlenmiş sığır eti, roket ve süzme peynir, mükemmel terbiyeli taç giyme tavuk ve lezzetli yumurta mayonez ile doluydu. Ben de füme somon ve havyar ile Blini zevk.

Orada da küçük bir puf böreği kaydırma bir şey vardı, bu hiç mantıklı değildi, ama yine de yedim.

Sonra, pürüzsüz pıhtılaşmış krem ​​ve yapışkan çilek reçeli olan ufalanan, sağlıklı çöreklerim beni Cornwall’daki çocukluk tatillerime geri götürdü.

Sonunda tatlı seviye, mutfağın becerilerini, mükemmel bir vanilyalı panna cotta ile bir atış camında bir reçel ile tepesinde gösterdi. Sonra ahududu ve yaban mersini ile tepesinde maskarpone ile doldurulmuş hassas bir kısa kabuk hamur işi.

Ayrıca çikolata talaşları ve chewy ve lezzetli kahve aromalı bir makaron ile tepesinde şekerli bir cupcake vardı.

Diğerlerinin sahip olduğu şeylere çok dikkat etmek için yemek yemekle meşguldüm, ama hepsi çok mutlu görünüyordu.

Carly’nin doğu yüksek çayı, benzer şekilde 3 seviyeli yüksek plaka standında servis edildi, ancak buğulanmış köfte, barbekü ördek gözleme, bir vermicelli pirinç kağıdı rulosu, iki kez pişirilmiş domuz göbeği ve çeşitli doğu ve batı petit dört tatlısıyla servis edildi.

Ben ve Bayan Romance, glutensiz yüksek çaylarında yer paylaşmak zorunda kaldılar, ancak şükür ki benim kadar kolay üzülmediler.

Glutensiz sandviçler, küçük hamur işleri ve kendi kremalı çaylarından keyif aldılar. Her ikisi de ilk kez uzun zamandır bir çörek yiyebildi, bu yüzden mutfağın glutensiz pişmiş mallar üretme çabaları takdir edilmedi.

Şaşırtıcı derecede büyük miktarda yiyecek yedikten sonra, oturduk ve Hydro Majestic’in inanılmaz konumunun sağladığı manzaranın tadını çıkardık.

Gerçekten dikkate değer bir yer ve bence tarihi hakkında da hızlı bir not hak ediyor:

Çağlar boyunca hidro majestic

1891-O zamanki Belgravia Hotel ve Health Retreat’in inşaatı tamamlandı.

1901 – Dünya gezgini ve sporcu esrarengiz perakende baron Mark Foy, Avustralya’nın ilk hidropatik sağlık geri çekilmesini finanse etmek için ailenin sahip olduğu mağazadaki hisselerini satmaya başlıyor.

1903 – Hydro Majestic inşa edildi.

1903 – Bay Foy, ilçenin adının “Medlow Bath” ı değiştirmesi için başarılı bir şekilde geçerlidir.

1903-Yeni Alman yapımı buhar güdümlü jeneratör sayesinde, tesis ve ilçe Sydney şehrinden dört gün önce elektrikli.

1904 – Hidropatik kuruluş, diyet ve garip ve harika tedaviler programı tasarlamak ve denetlemek için İsviçre Lucerne’deki bir sağlık spa’sından Dr George Baur’u işe alıyor.

4 Temmuz 1904 – Hydro Majestic, bir kar fırtınası sırasında bir grup VIP’ye açılır.

Hidro Majestic, Austr’ın çevresindeki konukları cezbetmektedirAlia ve Sherlock Holmes’un yaratıcısı Sir Arthur Conan Doyle, 4711 parfüm şöhretinden Julius Blau ve Avustralya doğumlu karısı eski Molly Fink ile Pudukkutai Rajah gibi dünya.

1920 – Avustralya’nın ilk başbakanı Sir Edmund Barton otelde kalp krizinden öldü!

1922 – Yangın Belgravia binasını ve galerisini yok eder. Ancak Bay Foy, tamamlanması on dört yıl sürecek olan yeni Belgravia üzerinde çalışmaya başlıyor.

1942 – Hidro ABD Savunma Bakanlığı tarafından devralındı ​​ve Mercan Denizi ve Güney Pasifik savaşlarından Amerikan kayıpları için bir hastaneye dönüştü.

1946 – Üst katlarda yatak odaları ve alt katta büyük bir şömineli büyük bir salonla yeni bir bina açıldı.

1950 – Mark Foy 86 yaşında öldü. Ailesi, politikacıları, sporcuları ve diğer onurları cenazesine katıldı. Avustralya yaşamına birçok önemli katkısı, tıp ve spor alanlarını perakendecilik ve turizme kapsadı. Kesinlikle Avustralya misafirperverliği endüstrisinin gerçek bir öncüsüdür.

1984 – Hydro Majestic miras listesi alıyor.

1993-2014 yılları arasında daha fazla planla birkaç yenileme ve gelişmeden sonra hala tamamlanacak.

İlk yüksek çayın ne zamandı? İyi bir tane için nereye gidiyorsun? Bize yorumlarda söyleyin!

Ayrıca şunları da sevebilirsiniz: Bayan Romance Intercontinental’de yüksek kahveye sahip, Sydney

Olympus OM-D E-M10 kamera kullanarak Bayan Romance tarafından görüntüler.
Hedef New South Wales’in Hydro Majestic izniyle yemek yedik.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post

Nebraska, ABDNebraska, ABD

‘da önerilen düşük maliyetli otellerin tam listesi gitmeden önce, oranları, yerleri ve müthiş incelemeleri içeren öneriler için Nebraska’daki en iyi düşük maliyetli oteller listemize göz atın. Bu kısa makale kesinlikle