Hindistan’da yalnız seyahat eden kadınlarda – Mariellen Ward

Maceracı Kate ile yapılan bir röportaj bağlı kuruluş bağlantılarından oluşuyor. Bu bağlantılardan bir satın alma işlemi yaparsanız, size ek bir masraf olmadan tazminat yapacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Bir hanımın Hindistan’da yalnız seyahat etmesi risksiz mi? Evet, kesinlikle olabilir – ancak Hindistan’da seyahat etmek, özellikle bir kadınsanız, uygulamalara da özel bir hazırlığa ihtiyaç duyar.

Bu parça için bir uzman getirmeye karar verdim: Kanadalı bir seyahat yazarı Mariellen Ward ve Hindistan’ı “ruh kültürü” olarak gören yalnız kadın seyahatini uzun zamandır savunucu. Mariellen, Hindistan’a odaklanan bir seyahat blogunun yanı sıra seyahatin arkasındaki manevi yolculuk olan Breathe Dream Go’nun arkasındaki ses. Aynı şekilde, bültenini gösterdiğinizde ücretsiz olarak mevcut olan kısa bir hikaye koleksiyonu olan Tune of India’nın yazarıdır.

Bu röportajda Mariellen, kadınların Hindistan’ı nasıl güvenli bir şekilde nasıl seyahat edebileceklerini ortaya koyuyor.

Hindistan’a mı seyahat ediyorsunuz?

Hindistan Kılavuzundaki Solo Kadın Seyahati’ne göz atın

Hindistan’da yoğun bir şekilde seyahat ettiniz. Sizi tekrar bir kez daha geri getiren Hindistan hakkında ne var?

Bana göre Hindistan, bulunduğum tek Technicolor ülkesi. Bazı ilginç yerlere ve müthiş deneyimlere seyahat ederken, Hindistan tek başına bir sınıfta. En iyi egzotik Marigold Hotel’den bir alıntı “Tüm Yaşam Orada”.

Ayrıca, 2005’te geri döndüğüm günü düşündüğüm gibi Hindistan için tuhaf bir yakınlık hissediyorum. Hindistan’ın tamamen ifade edilemez nedenlerle “ruh kültürüm” olduğunu hissediyorum. O zamanlar yemek var…

Son sekiz yılda 17 ay boyunca Hindistan’da altı farklı yolculukta seyahat ettim. Birçoğu yalnız seyahatti. Birkaç küçük olayım oldu – telefonum bir grup kadın tarafından Mumbai’deki bir tapınakta çalındı ve göğsüm eski Delhi’de geçen bir erkek tarafından gerçekten hızlı bir şekilde yakalandı – ancak bakmanın yanı sıra istenmeyen ilgi ve Benden fazla şarj etmeye çalışan insanlar, hepsi bu. Hindistan’daki seyahatimin çoğu müthiş oldu – heyecan verici, hayat değiştiren, zorlu, ödüllendirici. Hayatımın harika deneyimi.

Hindistan ile seyahat eden Batılı kadınlara yönelik son saldırılar haber başlıklarına hakim oldu. Bu korkunç olaylar hakkındaki düşünceleriniz neler?

Bunun Hindistan’da gerçekleştiğini hissediyorum, kadınların bu deneyimleri deneyimlemesi gerektiğinin yanı sıra, medyanın Hindistan’ı sapkınlarla dolu tehlikeli bir yer olarak başarılı bir şekilde klişeleştirdiği kalbi kırıldı. Kuşkusuz bazı “kötü adamlar” var; Bir bütün olarak Hint toplumu, kadın hakları, eğitim ve fırsat açısından istediğim kadar çabuk ilerlemiyor.

Hindistan, şu anda fantastik bir değişimin boğazında derin yerleşik, eski bir kültüre sahip büyük bir ulus. Bana göre, yeryüzündeki en ilginç yer şimdi ideal.

Hindistan’da seyahat eden “beyaz bir kadın” olduğumun yanı sıra istenmeyen dikkatle uğraşmam ve ek önlemler almam gerektiğinin bilincindeyim. Ancak, kişisel olarak, çok fazla kötü deneyimim olmadı; Aslında, Hindistan’da ezici bir şekilde büyük deneyimler yaşadım. Hindistan’da çok sayıda sıcak, misafirperver ve yararlı insanlar var, aynı zamanda çoğunluk.

Nihayetinde, hazır olduğunuzda, aradığınızda Hindistan’da seyahat etmeniz gerektiğine inanıyorum. Herkes için değil. Gözlerinizi açık tercih edin… Harika şeyler görebilirsiniz …

Kadınlar Hindistan’da kendilerini nasıl güvence altına alabilir?

Birincisi, Hindistan kültürünü ve tam olarak büyüdüğünüz kültürden nasıl farklı olduğunu anlayın. Örneğin Kanada’da bir garsonla flört edebilirim. Bunu, cinsiyetlerin farklı bir şekilde ilişkilendirdiği ve göstergenin yanlış yorumlanabileceği Hindistan’da yapmaktan kaçınırdım.

İkincisi, Hindistan’da seyahat ederken aldığınız zihniyet, bence deneyiminizi etkileyecektir. Olumlu ve olumlu bir tutumun yanı sıra deneyin. Dikkatli olun, tipik bir duyu kullanın, ancak endişenizi kontrol altında tutun.

Bazı nedenlerden dolayı, Hindistan iç duygularınızı, beklentilerinizi ve yargıları diğer yerlerden çok daha hızlı ve zor bir şekilde gösteriyor gibi görünüyor. Korkarsanız, korkutucu deneyimleriniz olabilir. Eğer açık, güven ve olumlu iseniz (elbette dikkatli kalırken), sıcak ve müthiş deneyimlere sahip olmanız muhtemeldir. Bu bazı insanlar için gürültü güzel olabilir, ancak dürüst olmak gerekirse benim deneyim ve ben de birçoğundan duydum.

Hindistan güvenlik blog yazımda, birisinin geceleri taksiye yürüyecek ve bir cep telefonu getirmesi gibi bazı fikirler var, ayrıca sürüş önerilerim iki yönlü.

Hindistan’da kadın gezginler nasıl olmalı? Standart kıyafetler için, pazarlarda birkaç kıyafet almak en iyisi mi? Hangi tür?

Şahsen, “Roma’da ne zaman” seyahat kurumuna inananımette. Hindistan’da tevazu çok önemlidir. Hindistan’da Hint kıyafetleri giyiyorum ve sadece Delhi, Mumbai, Bangalore, Rishikesh ve Goa’da onları çok daha batı yapmak için özelleştiriyorum. Bunlar Hindistan’daki en Batılılaşmış yerler.

Batılı kadınları “kolay” olarak gören çok sayıda erkek olduğu için Hindistan’da bir dezavantajınız var. Açgözlü veya eksik giysiler kullanmak sadece bu stereotipi daha da kötüleştirir. Öte yandan, mütevazı Hint giysileri kullanarak kültüre saygı duyduğunuz sinyali sağlar. İdeal bir kapı türü için bir kapı açıcı olarak Hint kıyafetlerini kullanmayı keşfettim.

Kendi ayakkabılarımı, iç çamaşırımı, şapkalarımı, dış dişli, tüm bu tür şeyler getiriyorum; Ayrıca Fabindia ve Anokhi gibi mağazalarda üç parçalı “takım elbise” (salwar kameez olarak bilinir) alıyorum. Düğünler ve bazı dini etkinlikler gibi özel günler için de sare giyiyorum.

Normalde sahte bir düğün etkinliği sesi kullanmanın veya yalnız seyahat ederken evli gibi davranmanın harika bir fikir olmadığına inanıyorum. Bunun Hindistan’da gerçekleştirilmesi gerçekten akıllıca bir şey olduğuna inandığınızı söylediniz. Bana bundan çok daha fazlasını anlatabilir misin?

Delhi’den yıllarca Hintli bir ortağım vardı, aynı zamanda seyahat ettiğimde onu “yükselttim” ve altın bir Hint sesi kullandım (bu bir Hint geleneği olmasa da). İnsanların “kültürel bir içeriden” olduğumu keşfettiklerinde insanların çok daha açık, sıcak ve bana karşı koruyucu olduklarını keşfettim.

Bu herkes için işe yaramayabilir, Hint kültürüne aşina olmalısınız, ancak benim için çalışıyor.

Hindistan’daki yerlilerin genellikle size bakacağını duydum, özellikle de başkaları tarafından dolandırıldığınızı görürlerse. Bunun doğru olduğunu keşfettiniz mi?

Evet, bu benim deneyimimdi. Birçok oryantal ülke gibi, Hindistan da son derece ev ve toplum fikirli bir kültürdür ve sosyal materyal son derece güçlüdür.

Eğer istismar ediliyor, tehdit ediliyor, aldatılmış veya bunun gibi bir şey varsa, bununla ilginizi çekiyorsanız, insanların etrafınızda toplanması ve sizi güvence altına alma şansı harika. Bunun özellikle kadınlar için geçerli olduğuna inanıyorum. Birçok kadın gezgin bunu söylediğini duydum.

Kibar olmak için harika bir kavram olmadığı zamanlar vardır; Genellikle konuşmanız, hatta holler yapmanız ve bir yaygara yapmanız gerekir. Benim gibi bir Kanadalı için zor, ancak öğrenmesi gerekiyordu. Güven sahibi olmak, bir kadın solo gezgin için çok önemli bir kalitedir.

Hindistan gibi geleneksel bir ülkede bir kadın olmak, erkeklerin karşılamayacağı ortamlarda kadınları yakından anlama imkanı sağlar. Bunun gibi unutulmaz deneyimleriniz oldu mu?

Oh, evet, anlatacak çok şey var. Hintli bir ev evinde ikamet ettim ve erkek arkadaşımın ailesinin bir parçasıydım, bu yüzden ailenin kadınlarıyla etkileşim kurma şansım vardı. Büyük ölçüde ayrı bir dünyaları var.

Seyahat ederken, kadın gruplarına veya tek başına seyahat eden kadınlara dikkat etmek ve onlarla arkadaş olmak her zaman harika bir kavramdır. Yolculuğu çok daha ilginç, daha güvenli ve nereye gideceğini asla anlamayacağınız gibi.

Hindistan’ı ilk kez solo kadın gezginler için mi öneriyorsunuz yoksa önce çok daha kolay bir yere başladıklarını mı öneriyorsunuz?

Bu konuda önerilerde bulunmak zordur, çünkü herkes farklı olduğu için herkes özel bir yolculukta. Genel olarak, bir grup gezisinin bir parçası olarak ya da Hindistan’ı anlayan veya Hintli olan arkadaşlarla ülkedeki ilk birkaç hafta boyunca elle tutulmayı teşvik ediyorum.

Kanada’dayken anladığım Hintli bir adam tarafından ilk kez ortaya çıktığımda uçuş terminalinden memnun kaldım. Beni Ailesinin Güney Delhi’deki evine geri götürdü… ve nihayetinde ortak olduklarının yanı sıra evi genellikle beni kucakladı.

Yani bana yardımcı oldu! Hindistan ile ilk kez solo gezgin olarak başladım (Kanada’da kısa bir gezi hariç). Manevi bir yolculuktaydım, aynı zamanda son derece açıktım, bir yaşam dersi olarak meydana gelen her şeyi kabul etmeye son derece hazırdım. Belki de bu nedenin bir parçası. Diğer kadınlar için de iyi çalıştığını anlıyorum.

Birçok ilk kez Hindistan gezginleri Altın Üçgen: Delhi, Agra ve Jaipur ile başlar. Bu rotayı öneriyor musunuz? Değilse, başka nerede?

Altın Üçgen, çok fazla turizm altyapısı olduğu için çok sayıda yöntemde çok iyi bir yoldur, oysa ülkenin diğer birçok bölgesinde hiçbir şey yoktur. Tek sorun, bu bölgedeki turistleri avlayan insanların sürüleri ve sürüleri var – dilenciler, çekçek şoförleri, con erkekler vb.

Ama Delhi’yi (anladığınızda, merkezi, turistik bölgeden çıktığınızda) ve Rajasthan’ı seviyorum. Kesinlikle Kerala’ya ek olarak ilk kez gezginler için Rajasthan’ı öneririm.

Hindistan’da hangi bölgeler çok daha fazlasını önerirsiniz?Tecrübeli gezginler?

“Hindistan bacaklarınızı” aldıktan sonra dallanmaya başlayabilir ve Rishikesh, Mysore, Pondicherry, Hampi, Mumbai, Tiger Rezervleri ve Milli Parklar, Uzun Tren Gezileri gibi ikinci katmanlı yerlere gidebilirsiniz. Bunun bazı turizm altyapısı var.

Kadınlar için, dövülmüş yoldan da uzaklaşmayı önermiyorum. Son birkaç yıldır Hindistan’da seyahat eden yabancı kadınlara yönelik son derece halka açık saldırılardan ikisi, Hint arkadaşlarımın bana seyahat etmeyeceklerini bile söylediği gerçekten uzak yerlerde idi.

Hindistan’da kendi başlarına seyahat eden kadınlara ne aktarmak istersiniz?

Hindistan’daki kadınlara yönelik tutumların en iyisi olmadığı konusunda son derece bilincindeyim; Hindistan’daki kadınlar, Batı’da zevk aldığımız esnekliğin yanı sıra saygı düzeyine sahip değiller. Bununla birlikte, kadın gezginlerin tehlikelerinin korku açıcı bir medya tarafından biraz sansasyonel hale getirildiğine inanıyorum. Kesinlikle temkinli olmalısınız, kesinlikle tipik anlamınızı kullanmanız ve standart bir kültürde seyahat ettiğinizi kabul etmeniz gerekir.

Ama endişenin garanti edildiğine inanmıyorum. Endişe, olumsuz deneyimler doğuran olumsuz bir zihniyettir. Dikkatli olun, ancak korkmaz. Bu benim sloganım.

Sonraki okuyun:

Hindistan Kılavuzunda Yalnız Kadın Seyahati

Mariellen Ward, Toronto merkezli ve sık sık Delhi’de uzman bir seyahat yazarıdır. “Anlamlı Deneyim Seyahati” hakkında ödüllü seyahat blogu olan BreathedReamgo.com, Hindistan’daki önemli seyahatlerinden etkileniyor. Kadın solo gezginler için İnternet mahallesinde Wegosolo’yu kurmanın yanı sıra çok sayıda baskı için besteliyor. Mariellen, Kuzey Hindistan’daki Mirabai’nin hayatını izlemek için kullanacağı bir kaşif hibesinin yanı sıra bir Kensington Gezisi Gezgini’ni de alıcısıdır. Kanadalı doğumla, Mariellen Hindistan’ı onun “ruh kültürü” olarak görüyor ve aynı zamanda kültüre dalmak için uzun yıllar geçirdi.

Aynı şekilde Mariellen’i Facebook ve Twitter’da keşfedebilirsiniz.

Her türlü varış noktasında olduğu gibi, Hindistan’a seyahat etmeden önce seyahat sigortası kapsamı satın almanızı öneririm. Asla onsuz seyahat etmiyorum, her zaman dünya göçebelerini kullanıyorum.

Hindistanda bulundun mu? Yalnız kadın gezginler için fikirleriniz nelerdir? Yorumlarda paylaşın!

Katenever’den e -posta güncellemeleri alın bir yayını kaçırın. Her zaman abonelikten çıkın!

İlk NameFirst Adı
Son Namelast Adı
E -postanız e -postanız
Göndermek

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post