Syni’de yapılacak en iyi şey, Yunanistan [Önerilen turlarla]

Syni’ye seyahat etmeyi mi planlıyorsunuz? Önerilen turlarla Syma’da yapılacak şeyler hakkında aşağıdaki önerilerimizi okuyun!

Fotoğraf: Blanche Peulot On Plush’da
Syni, Yunanistan’daki Dodecanese Adası grubunun bir parçasıdır. Renkli Syma kasabası onu görmeye değer parlak güzel bir ada yapar. Turistler ayrıca güzel plajları, neoklasik evleri ve yıllık müzik festivalleri için buraya gitmeyi severler. Manastırı ve bir müze bize Syni’nin İkinci Dünya Savaşı sırasında ne olduğunu hatırlatacak. Bu ada hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, okumaya devam edin.

Okuyabileceğiniz diğer makaleler:

İyonya Adaları’nda yapılacak en iyi şey, Yunanistan [Önerilen Turlarla]

Yunanistan’da Girit Adası’nda 5 gününüz nasıl geçirilir

Atina’da 7 harika şey, Yunanistan

Delos, Yunanistan’da yapılacak en iyi şey [Önerilen turlarla]

DIY Seyahat Rehberi Serisi: Yunanistan’ı Keşfetmek 11 Gün

İçindekiler

Syni, Yunanistan’da yapılacak en iyi şeylerin listesi

1. Panormitis Manastırı
2. Kali Strata
3. Marathounda Plajı
4. Nanou Plajı
5. St Nicholas Plajı
6. Agios Georgios Dysalona plajı
7. Saint George Bay
8. Symi Savaş Anıtı
9. Arkeolojik ve Folklor Müzesi
10. Symi Yel değirmenleri
11. Syni, Yunanistan’da konaklama bulun
Syni’de Nerede Kalınır, Greecebudget Hotel
Lüks otel

Londra’dan Syni, Yunanistan’a nasıl gidilir

Syni, Yunanistan’da yapılacak en iyi şeylerin listesi

1. Panormitis Manastırı

Fotoğraf: Chris Parker CC BY-ND 2.0
Aynı adlı pitoresk limanda olağanüstü bir bina kompleksi. Panormitis manastırı, oyulmuş ahşap ikonostazı ve beyaz altın çok güzel bir simge içeren bir kilise de dahil olmak üzere 18. yüzyıldan kalma bir binadır. Freskleri ve manastırıyla manastır ziyareti çok önemlidir. Sessizliğe ve duaya daldırmanıza izin verin.

2. Kali Strata

Kesinlikle gitmeniz gereken bir cazibe çünkü obstetrik Syma’nın bir parçası. Kali Strata taş bir geniş merdivendir, her zaman adanın ana arteri olmuştur, Gialos ve Chora arasındaki bağlantı görevi görür. Parlak renklere sahip yoğun inşa edilmiş, olağanüstü neoklasik iki katlı konakları, bir masaldan alınan bir zemin oluşturur. Yine de 400 adım tırmanmayı bekleyin. Ancak yükselişiniz sırasında, İkinci Dünya Savaşı’ndan vahşi bir kontrast cazibesi oluşturan yok edilmiş evler göreceksiniz.

3. Marathounda Plajı

Doğa ile bir olmak istiyorsanız, Marathounta Plajı’na gidin. Kalın çakıl taşları ve kristal berraklığında suları ile muhteşem plaj. Plaj tipik olarak, insanlar tarafından etkileşime girmeye ve okşamaya alışkın keçiler tarafından sıkça görülür. Plajın bir kısmı tamamen ücretsiz şezlong ve şemsiye ile donatılmıştır ve meraklı keçilerle çevrili deniz manzaralı tavernada yemek mümkündür. Ayrıca, bu plajı ekstra harika kılan kolayca mevcuttur.

4. Nanou Plajı

Rahat şezlonglarla iyi donanımlı olduğu için rahat bir derinliğe kadar kristal berraklığında suya sahip güzel parke taşı plajı. Sadece taksi teknesi ile ulaşılabilir. Çok fazla insan olmasına rağmen, çok büyük olduğu için sessiz bir plaj olmaya devam ediyor.

5. St Nicholas Plajı

Syma yakınlarındaki en iyi plajlardan biri. Karakteristik özelliği, Agios Nikolaos’un küçük kilisesi, adını aldığı en iyi kenarda. İnce çakıl taşları, sığ ve berrak su ile kumlu bir plaj. Tavern, kafe-bar, şezlong ve tamamen boş alan var. Herkes, gruplar, aileler ve çiftler için idealdir. Deniz taksileri ile kolayca kullanılabilir.

6. Agios Georgios Dysalona plajı

Büyük ve heybetli bir uçurumun tabanına uzanan ürkütücü bir plaj. Güzel mavi tonları, çakıl taşları, kum ve taş. Yanınızda gerekli malzemelere sahip olmanız gerekir. Nadir jeofizik manzara nedeniyle Syma’nın farklı plajlarından biri. En azından kısa bir keyifli daldırma değerinde. Barış ve inzivaya çekilen yıkananlar için ideal bir plaj.

7. Saint George Bay

Rüzgarlardan sığınan denize bakan kayalara sahip gizli bir koy. Çok güzel yarım kantal ve çakıl plajı. Çok büyük olmadığı ve restoran olmadığı için orada çok az insan duruyor, ama sakin hüküm sürüyor ve deniz çok güzel. Eğer gönül rahatlığı istiyorsanız, burası olacak.

8. Symi Savaş Anıtı

Anıt, 1943-1944’te (WW2) adada kanlı savaşlarda ölen Nazi karşıtı koalisyonun ordularının Yunanlılar ve diğer askerlerinin anısına adanmıştır. Anıtın kendisi mükemmel bir şekilde korunur.

9. Arkeolojik ve Folklor Müzesi

Bu müze, adanın “başkenti” olan Ano Syma’da yer almaktadır. Başmelek Michael Manastırı’nda adanın tarihiyle tanışabileceğiniz çok küçük ve iyi bir müze. Geleneksel Synian evini, geleneksel kostümleri ve adanın folkloruyla ilgili her şeyi görebilirsiniz.

10. Symi Yel değirmenleri

Yel değirmenleri bu adanın ve Ege’ye dağılmış diğer komşuların karakteristiğidir. Bugün artık işlevsel değiller ama cazibelerini koruyorlar. Avantajı almaknull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post