Sifnos, Yunanistan’da performans gösterilecek en iyi şey [Önerilen turlarla]

Yakında Sifnos, Yunanistan’a seyahat etmeyi mi planlıyorsunuz? Önerilen turlarla Sifnos’ta performans gösterilecek şeyler hakkında aşağıdaki önerilerimize baktım!

Fotoğraf: Julie Karitinos
Ciklades Island Grubu’ndaki bir başka Yunan adası Sifnos. Geleneksel seramik iseniz, o zaman Sifnos seramikleri için anlaşıldığı için bu ada sizin için uygundur. Ancak elbette, burada görebileceğiniz tek şey seramik değil. Plajlar ve manastırlar ziyaret etmek için bir yerdir. Aynı şekilde adanın zengin tarihi hakkında derin bir keşfedebilirsiniz. Sifnos hakkında daha fazla şey anlamak için okumaya devam edin.

Okuyabileceğiniz diğer makaleler:

İyonya Adaları’nda sahne alınacak 10 en iyi şey, Yunanistan [önerilen turlarla]

5 gününüz Yunanistan’daki Girit adasında nasıl geçirilir

Atina, Yunanistan’da performans gösterilecek 7 dikkat çekici şeyler

Girit, Yunanistan’da sonsuza dek mutlu olabilmemizin 5 nedeni!

DIY Seyahat Rehberi Serisi: 11 Gün Yunanistan’ı Kontrol Etme

İçindekiler

Sifnos, Yunanistan’da performans gösterilecek en iyi şeylerin listesi

1. Chrisopigi Manastırı
2. Sifnos parkurları
3. Vroulidia plajı
4. Platis Gialos Plajı
5. Vathi Plajı
6. Cherronissos Plajı
7. Nüfus
8. Agios Andreas Acropolis & Museum
9. Kamares Plajı
10. Faros Plajı
11. Sifnos, Yunanistan’da Konaklamayı Keşfedin
Sifnos, Greecebudget Hotel’de nerede kalır
Lüks otel

Londra’dan Sifnos, Yunanistan’a nasıl gidilir

Sifnos, Yunanistan’da performans gösterilecek en iyi şeylerin listesi

1. Chrisopigi Manastırı

Panagia Chrysopigi Kilisesi, adanın bir plajın yanındaki olağanüstü bir bölümde, merdivenlerden inerek yöntem yapabileceğiniz bir bölümde bulunur. Herkesin bu manastırda evlenmek istediği tesadüf değildir. Hikaye ve görünüşü mükemmel. Aynı şekilde, kilisenin kayalarının yanına dalarak ya da yemek için iki restoran ve atıştırmalıklarla küçük bir kafe keşfedebileceğiniz yakın Apokofto Plajı’nda Sea in the Deniz ile de entegre edebilirsiniz.

2. Sifnos parkurları

Kendi hızında yaşayan bir adada muhteşem bir program. Sifnos’u yavaşça bulmaktan çok daha iyi ne olabilir? Pistler farklıdır ve zorluklar ılımlıdır. Arabaların ve kamyonun sizi asla süremeyeceği muhteşem yerler bulacaksınız. Ege Denizi’ndeki küçük bir banyo, belirli porsiyonlarda yolunuzu noktalayacaktır.

3. Vroulidia plajı

Vroulidia, adanın daha az turistik bölgesinde bir koydur. Mavi kristal çıkarma suları ile dikkat çekici bir plaj. Plaj gerçekten yürüyüş yolları etkinleştirilen denize iki erişim ile büyük çakıl taşlarıdır. Kazanç erişiminde küçük bir sorun var, ancak plajda göründüğünüzde sizi telafi edecektir.

4. Platis Gialos Plajı

Adadaki en tanınmış plajlardan biri. Vroulidia plajının aksine, daha basit bir erişime sahiptir. Plajda şezlong ile dükkanlar var, ancak aynı şekilde havlu koymak için tamamen ücretsiz alan. Yarım kumlu plajın yanı sıra tüm zevkler için yarım çakıl. Kusurdan ve telaştan uzak durmak isteyenler için huzurun yanı sıra huzur sağlar.

5. Vathi Plajı

Fotoğraf: Leonora (Ellie) Enking CC by-sa 2.0
Deniz kenarında konaklama ile güzel plaj. Şapel tarafından ayrılmış iki koydan oluşur. İlk plaj kumlu, ikinci küçük olanın çakıl taşları olduğu kadar rüzgarlardan sabitlenmiş çok daha pitoresk!

6. Cherronissos Plajı

Cherronissos, adanın kuzey ucunda az sayıda insanla pitoresk bir balıkçı köyüdür. Plajı kumlu, aynı zamanda bir dizi balıkçı teknesi ve gölgesi şemsiyeleri gereksiz kılan ağaçlar var.

7. Nüfus

Sifnos başka bir güzel yer! Agios Lukas’tan Kastro’ya giden ve denize doğru inen alçak taş duvarlar arasındaki güzel bit yolunda, kayalık kıyıya yakın olan bu güzel tenha kiliseyle karşılaşacaksınız. Denize bakan mavi bir kubbeye sahip muhteşem bir şapel. Lütfen unutmayın, rüzgar eserken orada yüzmek imkansızdır, deniz çok pürüzlüdür.

8. Agios Andreas Acropolis & Museum

Agios Andreas Tepesi, Apollonia’dan Vathi’ye giden yolun yanında adanın merkezine hakim. Arkeolojik alan ve müze, tarih öncesi zamanlar nedeniyle önemli bir işlevi oynayan adanın tarihinin parçalarını bağlamanıza yardımcı olacaktır. Rotanın sonunda, Agios Andreas Kilisesi’nden Apollonia’nın, köylerin ve kalenin görüşü nefesinizi kesecek!

9. Kamares Plajı

Tamarisk ağaçlarının gölgesinde bir şezlong seçebileceğiniz son derece iyi bir plaj. Çocuklar için uygun olduğu için sığ olduğu kadar kumlu bir plaja sahiptir. Duşların yanı sıra odaları değiştirmenin yanı sıra devre dışı bırakılanlar tarafından erişilebilir.

10. Faros Plajı

Sifnos’un pitoresk deniz fenerinde, birbirine son derece yakın iki plaj görme seçeneğiniz var. Faros plajı Crysta ile çok güzelnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post