Bir sonraki maceram: Asya Jaunt

Maceracı Kate, bağlı kuruluş bağlantılarından oluşuyor. Bu bağlantılardan satın alma yaparsanız, size ek ücret ödemeden bir komisyon kazanacağım. Teşekkürler!

Twitter’da paylaş
Facebook’ta Paylaş
Pinterest’te Paylaş
E -posta ile paylaş

Aylardır planlıyorum. Ben bunu ima ediyorum ve çok daha fazla ipucu bırakıyorum. Aileme, arkadaşlarıma ve en sevdiğim seyahat blogcularından birkaçına söyledim. Şimdi, dünyaya söylemenin zamanı geldi!

Bu sonbaharda, Güneydoğu Asya’da yedi ay boyunca ayrılıyorum.

Resim: Warzauwynn

Nasıl başladı

26. doğum günümü Ağustos’tan hatırlarsanız, geçtiğimiz Ocak ayında her şeyi değiştiren bir zamana işaret ettim: işimi kaybettim, ödüllendirici bir serbest iş kaybettim, uzun vadeli ilişkim sona erdi ve Ted Kennedy’nin Senato koltuğu bir Cumhuriyetçiye gitti . Hepsi iki hafta içinde.

Her zaman hayatımda göstergeleri arıyorum ve bunu Boston’dan yer değiştirmenin zamanının geldiğinin bir işareti olarak aldım.

Özellikle zor bir günden sonra kız kardeşime mesaj attım. “NYC veya LA’ya yerleştirmek istiyor musunuz? Yoksa herhangi bir yerde? ”

“NYC muhtemelen”

“[Eski serbest iş] bugün katlandı. Şimdi beni Boston’da tutan hiçbir şeyim yok. ”

“Ağustos ayında NYC’ye yer değiştirmeyi mi istiyorsun?”

“Hayallerin yapıldığı beton ormanlar !!” (Beni affet.)

Ve bununla birlikte, kira sözleşmemizin Ağustos ayının sonunda sona erdiğinde New York’a bir yer değiştirme planlamaya başladık.

New York’a taşınmaktan çok heyecanlandım, ama parmağımı tam olarak koyamadığım bir şey vardı, bu da beni huzursuz hissettirdi. Ve sonra bana vurdu.

Yolculuk.

Tüm bu süre boyunca, nihayetinde kredi raporu kartı borcu tarafından yenilen bir RTW – maliyet tasarrufu için tasarruf ediyordum. Bu borcu Ocak ayında ödedim ve tasarruf etmeye başladım – sert. Bir RTW gezisinin yıllarca uzakta olacağını biliyordum, neden New York gibi olağanüstü bir yerde geçirmiyorsunuz? Elbette, New York’ta yaşamak hızlı bir şekilde paradan tasarruf etmeyi zorlaştıracaktı, ama yine de New York’du, değil mi?

O zaman neden bu kadar üzgündüm?

Hiçbir seçenek olmadığını hissettim. Bir RTW gezisi alamadım. 2011 yazındaki yakın bir arkadaşının düğünü nedeniyle yurtdışına bir yıl süren sözleşmede talimat veremedim. Yeni işimde, hiç bir gün izin almadıysam, iki haftalık kaçış kazanmazdım. yıl.

Seyahat ellerimden çok uzaktı ve sefildim.

Sonra ilkbaharda annemle birlikte bir hıçkırık iş günü telefon görüşmesinden sonra, bana vurdu-ya Güneydoğu Asya’ya gitseydim, ama sadece birkaç ay boyunca ve düğün için zamanında geri döndü?

Kutsal saçmalık. Işe yarayabilir.

Resim: Rene Erhardt

Neden Güneydoğu Asya?

Zaten Avrupa, Kuzey Amerika ve biraz Güney Amerika’nın çoğunda seyahat ettim. Güneydoğu Asya her zaman destinasyon listemi üstlendi ve RTW güzergahımın en büyük kısmıydı. Rornoed pazarının yakın zamanda yönetildiği gibi, Güneydoğu Asya ilk kez backpackers için en uygun hedeftir.

Güneydoğu Asya’nın olağanüstü tesisleri ve iyi giyilen bir backpacker izi vardır (en çok Avustralyalılar ve Avrupalılar arasında popüler). Güneydoğu Asya inanılmaz yiyecek ve çok sayıda manzaraya sahiptir. Ve daha da önemlisi, Güneydoğu Asya ucuz. Gerçekten ucuz. Ucuz-dünya-dünyada ucuz.

Güneydoğu Asya’da görmek istediğim çok şey var – Tayland plajları, Bali, Angkor Wat, Halong Körfezi, Tapınaklar ve Masajlar ve Sokak Yiyecekleri ve Plaj Kutlamaları ve Tapınakları – o bölge uzun süre.

Bir bölgede bu kadar uzun süre kalmanın dünyayı dolaşmayı isteyen bir kız için verimsiz gelebileceğini biliyorum, ancak Thorn Tree’deki Lazslo’dan aldığım bu cevap beni düşündürdü:

Dürüst olmak gerekirse, sizin durumunuzda, bir RTW için en iyi zamanın asla olmadığını düşünüyorum!

RTW’ler çoğunlukla sınırlı bir sürede tüm dünyada acele etmek isteyenler içindir, genellikle daha önce hiç yurtdışına seyahat etmeyen insanlar.
İstisnalar olabilir, ancak yukarıdakiler olağan görünüyor.

Zaten harika, odaklanmış seçenekler yaptığınız için, SE Asia ve Balkanlar (her ikisi de favorilerim arasında!) “Dünyayı” bir seferde görmeye çalışıyorum.

Ortak RTW gezginlerinin birçok istisnası olduğu amacını tekrarlamak istesem de ve bunlardan birkaçını biliyorum, bence olağanüstü bir noktaya değiniyor.

Resim: Bay Clearview

Parayı nasıl kurtardım

Kısacası, cimri bir varoluş yaşıyor.

Birkaç aydır ayda yaklaşık 1.000 dolar yaşıyorum (kira hariç). Fitness Center üyeliğimi iptal ettim (kalbimi kırdı), öğle yemeğimi her gün işe getirdim ve gece hayatımı sınırladım. Otomobilimi yoldan çıkardım. Hiç seyahat etmedim. Hiçbir ekstra yok. En son giyim aldığımı bile hatırlayamıyorum.

Son kira kontrolüm 1 Temmuz’da çıktı ve o zamandan beri ek kiralanacak para tasarrufu sağlıyorum.

Ve çok daha fazla para kazanmanın yollarını buldum: Üç sitemde reklamı hızlandırmak,null

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post