Tillamook Peynir Fabrikası’nı ziyaret ederek

Dünyanın en büyük sicim topunu bulamadan Kansas, Cawker City’ye bir gezi yapar mısınız? Yoksa en azından suya bakmadan Niagra Falls, New York’tan mı geçiyorsunuz? Aynı şey Tillamook, Oregon için de geçerli. Eğer gerçek bir turistseniz, bölgeyi ziyaretinizde en az bir kez Tillamook Peynir Fabrikasında durmayı planlayın. Wikipedia, Tillamook Cheese’yi ABD’nin 44. en büyük süt üreticisi olarak belirtiyor ve süt kooperatifinde 110 yerel çiftçi. Peynir ek olarak, Tillamook ayrıca yoğurt, dondurma, ekşi krema ve tereyağı üretiyor. Her gün 08: 00-18: 00 arasında açık olan tesisin turları kendi kendine rehberli ve ücretsizdir. Bizim için ziyaretin en önemli özelliği, ziyaretçilerin dilimleme, parçalama ve ambalaj için konveyör bantlarında büyük peynir bloklarını gözlemledikleri ikinci seviye gözlem güvertesiydi.

Her gün fabrikaya 1,7 milyon pound süt alındı ve bundan sonra 171.000 pound peynir veriyor. Çocuklar, dokunmatik ekran kiosklarından birinde çiftlik ve fabrika gerçeklerini öğrenmekten keyif alabilirler (veya sadece boş bir dondurma konisine dondurma kepçeleri düşürdükleri bir oyun oynarlar). Alt katta, insanlar Tillamook peyniri farklı çeşitlerini örneklemek için sıraya girer. Tuvaletlere daha yakın olan, peynirli yapım sürecinde kısa bir video izleyebilirsiniz.

Seyahat İpucu: Tilamook peyniri seviyorsanız, Tillamook İlçesindeki diğer aile dostu cazibe merkezlerine göz atın. Bu noktada, ziyaretin “Tur” kısmı tamamlandı. Şüphelenebileceğiniz gibi, Tillamook misafirine süt ürünlerini satın almak için birkaç farklı fırsat sunuyor. Belki de en iyi “anlaşma” özel peynirin uçları veya düzensiz şekilli parçalarıdır. Daha popüler çeşitlerden (Cheddar, Mozzarella, Colby Jack) bitişikler parçalanmıştır; Endcuts, o hafta peynirin üretildiğine göre değişir.

Birinci seviyenin geri kalan kısmı, kullanıcıların dondurma tezgahından, fudge tezgahından veya kafeden satın alınan yiyecek ürünlerinin tadını çıkardıkları dev bir yemek odasıdır. Yukarıdaki fotoğrafta yer alan bir dondurma, çikolata sallama ve dondurma kepçesi koyduk.

Bir grup genç erkek dondurma macerasını yutmak üzereydi – bir kovaya (29,95 $) çekilmiş her dondurma lezzetinin bir kepçesi. Bu, sekiz kuzgun çocuk arasında yaklaşık 3,75 dolara/kişiye ayrılıyor. Kafe, bir çiftlik evi karıştırmadan (kahvaltı) maya ekmeğinde (öğle yemeği) ızgara peynirine, derin yağda kızartılmış fışkıran peynir lorlarına (her zaman iyi) çeşitli daha fazla doldurma yiyecekleri sunmaktadır.

Ayrılmadan önce, mini loaf mobilinde bir fotoğraf çekmeyi unutmayın. Dikkatli bir kelime, çok fazla peynir lor yediğinizde ve daha sonra direksiyonda uykuya daldığınızda size ne olabilir. (Ha)

Ayrıca, Tillamook Peynir Fabrikasında geçirdiğiniz süre boyunca karşılaşabileceğiniz insanların çeteleri de dikkat çekmeye değer. Bir ipucu, günün erken saatlerinde veya yılın daha az turisti zamanında varmaktır. Tillamook’un “sürü” (inek şakası) akışını yönlendirmek için bir sisteme sahip gibi görünüyor ve her zaman ziyaretçi girişinin dışındaki piknik masalarında yemeğinizin tadını çıkarabilirsiniz.

İlişkili

Tillamook County, Oregon’un resmi web sitesi Tillamook, Oregon’da çocuklarınızı alacak 7 yer Oregon, (tahminime göre) oldukça doğru bir slogan olan “Peynir, Ağaçlar ve Okyanus Breeze’ye hoş geldiniz” diyor. Son zamanlarda Tillamook İlçesi’ne üç çocuğumla birlikte sürdüm – hedefimiz, hissetmeden mümkün olduğunca görmekti …
21 Temmuz 2015in “Oregon”

Oregon Kıyısı: Tillamook Tillamook İlçe Hattı’nı keşfetmek Neskowin’in güneyinde ve Manzanita’nın kuzeyinde; Karayolu 101 boyunca 1,5 saatlik bir aralık. Tillamook kasabası belki de bölgedeki en iyi bilinen hedeftir; Tillamook Peynir Fabrikası ve yerel süt ürünleri kooperatifine beslenen birçok çiftlik tarafından ünlüdür.…
23 Temmuz 2017 “Plaj Tatilleri”

Oregon Sahili: Tillamook’tan 101 numaralı otoyolda Nehalem Bayan Kısa Drive’da Wheeler, Wheeler Şehri. Neahkahnie dağının gölgesinde Nehalem Körfezi’nin doğu kenarı boyunca inşa edilen bu kıyı topluluğu, yakındaki meslektaşlarından önemli ölçüde daha az turistik. Eğer antika içindeyseniz, Wheeler sizin için bir yerdir. Karışık…
20 Temmuz 2015 “Plaj Tatilleri”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Related Post